Z pohádky do pohádky u Kuřátek

01.03.2021

Naše třída se proměnila v pohádkovou zemi. Děti se hravou formou seznámily s pohádkami, které jsou jim velmi blízké. Získaly také nové vědomosti, dovednosti a vše si také mohly prožít. Na obrázcích, v knihách a časopisech jsme hledali pohádkové bytosti a zahráli si i pohádkové pexeso. Každý den si děti samy vybraly pohádku, kterou jsme si společně ve hře "Na divadlo" vyprávěli, zazpívali, zatancovali anebo zahráli. Využívali jsme čepiček a plyšových maňásků. Postavili jsme hrad pro princeznu a navlékli korále, které poztrácela. Popelka hledala v kouzelné krabici hrášek a Sněhurka tančila se šátečkem. Šípkovou Růženku probudil krásný princ. Vymodelovali jsme Koblížek a Perníkovou chaloupku ozdobili perníčky. Na závěr jsme si zahráli pohádku o Červené Karkulce.

Helena + Dana