Zajímavosti z oblasti stravování

2017

Další získávání nových zkušeností ve školním stravování

Dne 27. 09. 2017, tedy již podruhé, navštívil naši mateřskou školu Marie Majerové v Sokolově šéfkuchař z firmy Bidfood, která dodává do MŠ potraviny, pan Jiří Křivohlavý. Jenom pro připomenutí - loni dětem vařil švédské menu (švédskou houbovou polévku a švédské masové kuličky s bramborovo - celerovou kaší). Tuto kombinaci severských jídel měl Bidfood již předem sestavenou a v režii pana Křivohlavého to chutnalo opravdu báječně. Letos jsme ho poprosili, ať nám uvaří to, co si na něj vymyslíme sami. Jedno z méně oblíbených jídel (alespoň u dětí z naší MŠ) jsou zeleninová jídla a cokoliv z ryb. Domluvili jsme se s ním tedy na rybí polévce se zeleninou a zeleninových placičkách s cizrnou a mletým masem s bramborovou kaší a mrkvovým salátem s jablky. Do výroby oběda se zapojili samozřejmě všichni kuchaři a na nového pana kuchaře se přišli podívat ti, kteří ho loni neviděli, tedy naši nejmenší (viz foto). A jak byla odměněna naše dopolední snaha pod vedením pana Křivohlavého? Hustá a krémová polévka byla výborná. Placičky nebyly vůbec špatné. Dali jsme do nich hlavně kapustu, trochu květáku, mleté vepřové a hovězí maso a spojili to uvařenou a rozmixovanou cizrnou a jáhlovými vločkami. Z koření si pan Křivohlavý vybral tymián. Toto dopoledne strávené s panem kuchařem nás díky jeho hodnotným radám z jeho praxe posunulo ve zdravém vaření pro naše děti zase o krok dál. Na pana Křivohlavého se těšíme na viděnou, doufejme, že už na jaře. 

Miroslava Štossová vedoucí stravování


2016

Pan šéfkuchař z Bidvestu vařil dětem 

Dne 03. 11. 2016 navštívil naší mateřskou školu šéfkuchař pan Jiří Křivohlavý z firmy Bidvest, která dodává do MŠ potraviny. Ve spolupráci s panem kuchařem Adamem a paní kuchařkou Miluškou dětem připravili švédské menu, které nám sám, jako jedno z širší nabídky evropské gastronomie, doporučil. Skládalo se z Švédské houbové polévky a Švédských masových kuliček s bramborovou - celerovou kaší. Děti byly na nového pana kuchaře zvědavé a přišly se na něj podívat do kuchyně (viz foto). Oběd jim moc chutnal a hodně si přidávaly. Svým dopoledním působením v MŠ všechny obohatil nejen o výborná jídla, ale i o jeho nenahraditelné zkušenosti v oblasti zdravého školního stravování. Vedoucí školní jídelny paní Štossová za celý kolektiv dodává, že je s panem Křivohlavým dobrá spolupráce a těší se do budoucna na další setkání s ním, které již přislíbil.