Veselá věda pro děti – V hlavní roli cukr

02.11.2021

V úterý 2. 11. 2021 prožili naši předškoláci krásné dopoledne. Pod hlavičkou MAP SOKRA proběhlo na ZŠ Sokolov Švabinského velmi krásné a poučné setkání žáků devátých tříd a předškoláků z MŠ. Prostřednictvím starších spolužáků, které vede paní učitelka Mgr. Laslopová, se děti hravou formou seznámily se základy chemie, ověřily si, kde všude se může cukr skrývat. Víte, jestli hoří kostka cukru, nebo samotná skořice? A víte, jestli hoří kostka cukru obalená ve skořici? Umíte namíchat z cukrové vody a "kouzelné vodičky" barvy na semaforu, umíte vytvořit sliz, namíchat barvy duhy, ověřit si jestli je v potravinách škrob? To vše už naši předškoláci díky starším kamarádům umí. Hodina uběhla velmi rychle, dětem se vůbec nechtělo domů. Moc školákům a paní učitelce děkujeme za krásné dopoledne a těšíme se, že se opět uvidíme.