Říjen ve třídě Sluníček 2021

31.10.2021

Měsíc říjen byl ve třídě Sluníček plný zajímavých akcí a aktivit. Hned na začátku měsíce navštívily děti Černošín, kde se naučily, jak správně třídit odpad a jak se vytříděný odpad následně zpracovává. Další týden navštívil naší třídu řezbář a seznámil děti, jaké nástroje pro svou práci potřebuje a s jakým dřevem pracuje. Děti si samy zkusily opracovat svou figurku a pan řezbář nám do třídy vyřezal dřevěnou lžíci. Na akci DDM BENE děti poznaly práci záchranných sborů, prohlédly si hasičské, záchranářské i policejní auto. Dozvěděly se, jak se chovat v nebezpečných situacích. Pět předškoláků z naší třídy se zúčastnilo Netradiční olympiády pro předškoláky, kde nám Julinka, Lilinka, Šíma, Karča a Táďa vybojovali pěkné ceny. Kromě těchto aktivit děti trénovaly fotbal s trenéry FK Baník Sokolov, viděly zajímavou pohádku ve sférickém kině. Protože bylo ještě pěkné počasí, podnikali jsme výlety do okolí Sokolova, hráli si na hřišti, malovali, cvičili a také se jako správní předškoláci připravovali na školu.