Říjen u Žabiček 2021

04.11.2021

Začátkem měsíce odjeli předškoláci na výlet do Černošína, na ekologickou skládku odpadu. Zjistili jsme, co se děje s odpadem, jak se třídí a jak se dále zpracovává. Opět jsme si zahráli fotbal na školní zahradě a naučili se nové fintičky. 16. října přijelo do MŠ sférické kino. Shlédli jsme příběh o zvířátkách na farmě a dozvěděli se zajímavosti o dalších zvířátkách, která žijí na naší planetě. Moc se nám to líbilo. DDM nás pozvalo na akci BE NE. Povídali jsme si, co je Bezpečné a co Nebezpečné s příslušníky městské policie, prohlédli si hasičské auto, opakovali důležitá telefonní čísla, naučili se první pomoc, procvičili jsme si znalosti, co všechno má mít naše kolo, skládali jsme dopravní značky. Viděli jsme, jaká zvířátka chovají ve zvířecím koutku. Za odměnu jsme si odnesli medaile a plno krásných dárků. Děkujeme. 29.října jsme měli ,,Puntíkový den" na podporu lidí nemocných psoriázou. Poslední týden se nesl v duchu Halloweenu. Vyzdobili jsme si třídu, malovali dýně a duchy, kreslili pavučinu pro pavoučky a černou kočku, dlabali dýni a vyrobili si lampičky. V pondělí dorazili do školky duchové a strašidla. Plnili jsme úkoly strašidýlka Famfulínka, zazpívali si, zacvičili a zatančili. Den byl moc príma.

Žabičky, J+J+J