Prosinec ve třídě Sluníček 2021

19.12.2021

Měsíc prosinec byl ve znamení velkého očekávání, tvoření, radosti, připravování se na příchod Mikuláše a Vánoc. Na úplném začátku se děti daly do pečení perníčků a k Mikuláši připravily pro rodiče sladké překvapení v podobě perníkového čerta, Mikuláše a anděla. Za odměnu děti ve třídě navštívil Mikuláš s čertem, a protože jsou to šikulkové a každý měl připravenou básničku nebo písničku, všichni dostali balíček se sladkostmi a ovocem. Další dny pokračovaly velkým nácvikem básniček, písniček a vánočních koled. Děti vyráběly dárečky a přáníčka. Vše se povedlo a nastal ten velký, očekávaný den vánoční besídky. Maminky poslaly cukrovíčko na ochutnání. Štěpánkova maminka upekla pro všechny krásný perníkový stromek. Moc nám vše chutnalo. Děkujeme. Špatná epidemiologická situace nám nedovolila, abychom do školky pozvali rodiče a tak jsme jim připravili překvapení. Celou naší vánoční besídku jsme natočili, každý přednesl básničku s vánočním pozdravem a rodičům jsme nahrávku poslali.