Prosinec u Žabiček

27.12.2020

Prosinec u Žabiček

Poslední měsíc v tomto roce jsme si náramně užili.

Na začátku měsíce jsme se trochu báli, protože přišel do školky čert a Mikuláš. V knize hříchů si přečetl kdo zlobil, kdo se pral, kdo neposlouchal nebo ubližoval kamarádům. Ale vše dobře dopadlo. Nikdo v pekle neskončil. Společně jsme si zazpívali a zatančili a od Mikuláše jsme dostali sladký balíček.

Celý měsíc jsme měli napilno. Zdobili jsme třídu, postavili stromeček, cvičili jme s vločkou, zahráli si pohybovou hru na mrazíky, kreslili jsme a vyráběli, učili se nové říkanky a básničky o Vánocích, poslouchali a naučili vánoční koledy. Pro rodiče jsme vyrobili vánoční přáníčko, kouzelný pytlíček s bylinkami a ozdobili jsme vánoční svícen.

A zazvonil zvoneček a přišel Ježíšek. Zazpívali jsme si - Stojí vrba košatá, doprovodili se na ozvučná dřívka, rozkrojili jsme jablíčko a opravdu tam byla schovaná hvězdička, pouštěli jsme lodičky, zatančili si na píseň Rolničky, rolničky. Pak nastalo velké rozbalování dárečků, které nám Ježíšek přes noc položil pod stromeček. Dostali jsme pěkné stavebnice, skládanky a puzzle i něco na cvičení. Z okna jsme Ježíškovi poděkovali a slíbili, že budeme na nové hračky dávat pozor.

A jinak ?

Přejeme všem krásné a pohodové svátky a ještě krásnější celý příští rok

Více ve fotogalerii Žabičky a Jitka