Prosinec u Kuřátek 2022

22.12.2022

Do třídy k nám dorazil čert s Mikulášem a andělem. Děti jim zazpívaly písničku Mik miku mik miku Mikuláš. A za odměnu dostaly balíček s dobrůtkami a adventní kalendář. Zúčastnily se překážkové dráhy do pekla. Stavěly pro čerty peklíčka. Děti si vyrobily i své vlastní čertíky Bertíky černým uhlem a oči, jazyk a rohy dolepily lepidlem. Zpívali jsme písničku Čertíci v kožíšku. Navštívilo nás karlovarské divadlo s pohádkou Betlém, děti se mohly zúčastnit děje. Zpívali jsme vánoční koledy. Ozdobili jsme ve třídě vánoční stromeček. A připravovali jsme se na vánoční besídku. Opakovali jsme základní barvičky. 13.12. jsme měli s dětmi vánoční besídku a naladili jsme se tak na vánoční náladu. Na procházku s dětmi mimo areál MŠ chodíme již od listopadu, avšak jdou vidět pokroky v oblékání a svlékání, děti jsou více samostatné. Na procházce s dětmi rozebíráme okolní zvuky, měnící se počasí apod.