Pohádka O ztracených hračkách

19.01.2024

Ve středu 17.1.2024 naši školku navštívilo divadlo Kolibřík, z. s. Citice se svou pohádkou "O ztracených hračkách". Inspirací pro tuto pohádku se stal knižní ilustrátor a spisovatel Josef Čapek, který v roce 1929 vydal knihu "Povídání o pejskovi a kočičce".

Pohádka nejprve začala příběhem o nalezení ztracené panenky, kterou kočička s pejskem pojmenovali Járinka. A aby byla Járinka spokojená, našli jí spoustu pohozených a ztracených hraček od nepořádných dětí. Když jejich spokojené děťátko, jejich holčička usnula, rozhodl se pejsek s kočičkou upéct dort. Dali do něho spoustu dobrých ingrediencí. Vůně dortu přilákala k jejich domečku zlého psa, který ho celý snědl a nebylo mu vůbec potom dobře. Pejsek s kočičkou a Járinkou byli nakonec rádi, že nestihli dort ochutnat, protože by jim určitě také bolela bříška.

Všechny děti odměnily herce velkým potleskem. Celým příběhem se prolínala písnička, kterou jsme si na závěr společně zazpívali.

"Ztracené hračky chtějí se smát, mají vás rády, když jdete spát. Kdo ztrácí hračky, nemá je rád, a to nebude náš kamarád."

Fotogalerie

Děkujeme za krásné představení. 


paní učitelka: Stanislava Slunčíková