Mikulášská nadílka v Mateřské škole Marie Majerové Sokolov

09.12.2020

Každým rokem se děti z naší mateřské školy těší na mikulášskou nadílku, která patří k tradičním předvánočním zvykům. Jejich přání se vyplnilo. Čtvrtek 3. 12. 2020 se stal pro všechny naše děti dnem plným překvapení a očekávání. Někdo se na Mikuláše těšil, jiný měl trochu obavy z čerta, protože ne každý byl po celý rok poslušný. Radost dětem rozdávali zaměstnanci MŠ, kteří v ručně šitých nebeských a pekelných převlecích byli k nepoznání. Chvíli nato už se neslo školkou cinkání zvonečku a řinčení řetězu. Do všech tříd postupně vcházel Mikuláš doprovázen čertem, který držel v ruce pytel pro "zlobivce". Pro starší děti je Mikuláš známou postavou, ale ty nejmenší jeho podobu spřádaly jen ze svých představ. Jak asi bude vypadat? A bude opravdu tak hodný a štědrý? A co teprve čert? S čerty nejsou žerty! Bude nás strašit peklem a budeme se ho bát? Kdepak! Přestože měl ve své pekelné knize hříchů seznam největších hříšníků, většinu dětí čert pochválil a někomu doporučil, aby se polepšil. Všichni slíbili, že se polepší, a aby si čerta udobřili, zazpívali mu mikulášské písničky, přednesli básničky a zatančili tanečky. Některým dětem sice ukápla slzička, ale byly statečné a s čertem si podaly dokonce i ruku. Mikuláš nadělil všem za odměnu krásné balíčky plné dobrot. A jaké bylo překvapení, když dvojice odcházela z budovy a čertův režný pytel zel prázdnotou! Děti si oddychly a úsměvy, které se jim objevily na tvářích, svědčily o krásném dopoledni, na něž budou určitě dlouho vzpomínat.