Masopust u Kuřátek 2024

14.02.2024

Celý týden probíhal v naší školce v duchu tradice masopustu. Děti přišly do školky v úchvatných maskách. Čekala nás přehlídka masek, diskotéka, hry. Děti vyráběly veselé obličejové masky a masopustní čepičky. Učily se veselé říkanky a masopustní písničku s kterou jsme obešli provozní zaměstnance a zahráli jim na dřívka a řehtačky. Jedno dítko rozdalo zaměstnancům masopustní koblížky. Školkou provoněly dětmi připravované a upečené masopustní preclíky, které si děti odnesly domů. Pověděli jsme si jaké jsou tradice při masopustu. Děti si domů odnesly i diplom za účast na masopustním veselí a překážkové dráze. Rej masek byl opravdu barevný a veselý. Velký karnevalový den sice skončil, ale pohádková veselice plná tance a smíchu zůstane ve vzpomínkách dětí.

Gabča