Malá technická univerzita

Malá technická univerzita

Naše mateřská škola se v měsíci lednu a únoru roku 2022 stala součástí projektu Implementace Krajského akčního plánu 2 v Karlovarském kraji, díky němuž získala metodiky a pomůcky pro polytechnické vzdělávání programu Malá technická univerzita.

Děti se dozvěděly o technickém světě kolem nás. V průběhu šesti týdnů se proměnily v malé inženýry, projektanty, architekty, naftaře, plynaře, archeology, elektrikáře, zpracovatele odpadů nebo elektrikáře. Naučily se představivosti, konstruktivnímu myšlení, číst v technických výkresech, zavádět rozvody a spoustu dalších technických dovedností. Je těžké říct, která profese děti zaujala nejvíce. Vše mělo své kouzlo poznání, děti byly zaujaty a nadšeny ze svých úspěchů a nových znalostí.

Podívejte se do fotogalerie zde

Za MŠ Zuzana Šuldová