Logická olympiáda 2022 - online

18.09.2022

Vážení zákonní zástupci,
rádi bychom pozvali Vaše dítě k účasti v soutěži Logická olympiáda pořádané Mensou ČR.

Registrace probíhá od 1. září do 30. září 2022.

V roce 2022 proběhne již 15. ročník této soutěže. Do soutěže se v roce 2021 zaregistrovalo 75 237 soutěžících z 3 286 škol z celé České republiky.

Soutěž Logická olympiáda je unikátní tím, že v ní o úspěchu rozhoduje logické uvažování, pohotovost, představivost a rychlost úsudku; namísto získaných znalostí a vědomostí. Na rozdíl od oborových soutěží nabízí Logická olympiáda úlohy nezávislé na úrovni vzdělání, a proto se mohou této soutěže účastnit děti a mládež od předškolního věku až po středoškoláky. Účast v soutěži je mimo jiné dalším ze způsobů, jak rozpoznat u dětí nadání a umožnit tak rozvoj jejich individuálních vloh.

KAŽDÝ soutěžící se musí registrovat na www.logickaolympiada.cz.. Pouze pod svým e-mailem, který slouží jako unikátní přihlašovací jméno, totiž mohou děti vyplnit online test základního kola.

Základní kolo bude opět online - soutěžící se mohou připojit ve škole, doma, v knihovnách, zkrátka kdekoliv, kde je připojení k internetu.

Základní kolo online pro kategorii MŠ - děti předškolního věku proběhne ve dnech 22. - 28. října 2022.

Pro kategorii MŠ probíhá soutěž jednokolově (základní kolo online) a výstupem bude informace o umístění/pořadí.