Květen u Žabiček

03.06.2021

Měsíc květen utekl jako voda, ale ve školce jsme se vůbec nenudili. Začátkem měsíce jsme maminkám k jejich svátku vyrobili krásná přáníčka, popřáli a dali velikou pusu. Povídali jsme si o rodině, kdo je u nás doma a kdo co dělá. Na obrázcích jsme se seznámili s dalšími povoláními. Hráli jsme si na lékaře, na prodavače, na školu. Z kostek stavěli naše město, domy, školy, poštu, lékárnu, nádraží a parkoviště. Vyprávěli jsme si o tom, jak vznikl název našeho města, prohlédli jsme si sokola. Při vycházkách jsme si prohlédli dětské hřiště - Rákosníčka, byli jsme u rozhledny Hard. Podívali jsme se ke kruhovému objezdu a všímali si různých dopravních prostředků, hráli hru - co jezdí, létá, plave, kreslili a malovali auta, zazpívali písničku o autíčku a zahráli si hru na barevná auta, autíčko, vstávej, červená - stát.

Momentky najdete ve fotogalerii

Žabičky a paní učitelky