Duben u Sluníček 2022

04.05.2022

Měsíc duben byl ve třídě Sluníček velice bohatý. Hned na začátku měsíce si děti protáhly tělo v tělocvičně s fotbalisty. Na dopravním hřišti se seznámily s dopravními předpisy, naučily se dopravní značky a zajezdily si na elektroautíčkách a koloběžkách. Protože v dubnu jsme pozorovali probouzející se přírodu, směřovaly naše vycházky do areálu, kde jsme určovali rozkvétající stromy, učili jsme se poznávat květiny a ptáky. Ve školce jsme připravili domečky pro žížaly a pozorovali, jak se chovají. Ve třídě děti pečovaly o zelený koutek, přesazovaly rajčata a pozorovaly růst fazolek. Do školky jsme pozvali rodiče na velikonoční dílničku a užili si společně krásné odpoledne. Nezanedbávali jsme ani kulturu a zabubnovali jsme si na malé i velké bubny a naše děvčata se zúčastnila pěvecké soutěže Zpívání jen tak. Měsíc duben jsme ukončili velkým čarodějnickým rejem plným čarodějnických soutěží v maskách, míchání kouzelných lektvarů a tancem.