Duben u Kuřátek 2023

02.05.2023

V tomto měsíci jsme měli s dětmi spoustu aktivit, které byly spojené hlavně s tradicemi. Děti se seznámily s naším zvykem a to tedy s Velikonocemi. Naučily se tradiční říkanku u které kluci šupou holky. Byla spousta výtvarných velikonočních tvoření. Uskutečnila se akce pro rodiče "Velikonoční tvoření", kde děti přednesly říkanku a společně s rodiči si vytvořily přáníčko. Děti se tento měsíc také setkaly s dravci a něco málo se o nich i dozvěděly od milého pána, který nám některé předvedl v naší třídě a dokonce jsme se s některými mohli vyfotit. Například s papouškem a s orlem, kterého jsme si mohli pohladit. Na konci měsíce nás opět čekala česká tradice, tedy pálení čarodějnic. U klavíru jsme zpívali čarodějnické písničky, probíhala výtvarná činnost s čarodějnickou tematikou. Děti se v kostýmech zúčastnily překážkové dráhy a dalších pohybových aktivit. Společně jsme si zasadili okurku a rajče. A nakonec jsme společně oslavili Elenky narozeniny.

Káťa Polanská